Your browser version is outdated. We recommend that you update your browser to the latest version.

Mokymo programa

     Sveiki. Dėkoju Jums, kad nusprendėte savo šunį mokinti mano mokykloje "Canis M".  Mokyklos mokymo programa yra orientuota išmokinti Jus, šuns savininką, bei Jūsų augintinį, pasiekti harmonijos gyvenant mieste. Programa sudaryta su sąlyga, kad šeimininkas su šunimi turi dirbti ne mažiau kaip 20-30 minučių kasdien ir laikytis visų instruktoriaus rekomendacijų. Mokymas pradedamas lengvesnėmis užduotimis, baigiamas sudėtingiausiomis, todėl neišmokę bazinių pratimų negalėsime tęsti toliau.

    Mokymo programa susideda iš 3 pagrindinių etapų. Kadangi skirtingi šunys mokosi skirtingai, o ir šunų šeimininkai dės skirtingas pastangas, todėl norint pereiti į aukštesnį lygį, reikės išlaikyti mini testą. Šis testas parodys, ar šuo ir jo šeimininkas, pasiruošę kitam mokymo etapui. Dėl pasiruošimo atlikti testą, sprendžia pats šuns šeimininkas. Atlikus sėkmingai testą, pereinama į aukštesnį mokymo lygį. Nepavykus, pakartoti testą bus galima po 2 savaičių. Dresūros tvarkaraštis gali skirtis, priklausomai nuo mokymo lygio bei mokomų pratimų sudėtingumo. Grupės dalyvių skaičius nuo 3 iki 8 žmonių, priklausomai nuo mokymo lygio.

 Pagrindiniai kiekvieno lygio pratimai ir užduotys.

Pirmas lygis

    Būtino kontakto tarp šeimininko ir šuns sukūrimas. Taisyklingas žaidimas bei skatinimas. Dresūros su klikeriu pagrindai, kiti parengiamieji pratimai. Įvairių sportinių kliūčių įveikimas stiprinant šuns dėmesingumą. Taisyklingas komandų vykdymas ( dėmesio koncentracija,  rankos kontaktas, komandos pas mane, sėdėti, gulėti, padėtis prie kojos, judėjimas laisvu pavadėliu). Visi užsiėmimai vyksta dresūros aikštelėje, su pavadžiu.

Testas perėjimu į kitą lygį:

    Dresūros aikštelės (dresūros salės) sąlygomis, dalyvaujant kitiems šunims, atliekamos šios užduotys: pas mane, sėdėti, gulėti, prisilietimas prie rankos, padėtis prie kojos ( kiekvienas pratimas atliekamas po 2 kartus). Maksimaliai pakartoti komandą galima 2 kartus. Koncentracija šuns į šeimininką davus komandą, ne mažiau 5 sekundes. Judėjimas laisvu pavadėliu, ne mažiau kaip 30 sekundžių. Visuose pratimuose yra leidžiama skatinti šunį, su juo kalbėti, dominti savo elgesiu. Draudžiama naudoti skanukų kaip skatinimo priemonės atlikti komandos.

Antras lygis

    Pirmo lygio pratimų kartojimas ir jų atlikimo tobulinimas. Padėties išlaikymas sėdint arba gulint (iki 10 minučių). Judėjimas šalia su pavadėliu. Komandų "sėdėti" ir "gulėti" vykdymas judant. Užsiėmimai vyksta dresūros aikštelėje ir mieste su pavadžiu.

 Testas perėjimu į kitą lygį:

    Miesto sąlygomis, atliekamos šios užduotys: Koncentracija šuns į šeimininką davus komandą, ne mažiau 10 sekundžių. Ėjimas su pavadėliu davus komandą „Šalia“, neįtempiant pavadžio ir neišbėgant šuniui į priekį bent 1 minutę. Judant atlikti 2 sustojimus. Sustojus ir davus komandą šuo turi atsisėsti šalia kojos (komandą pakartoti galima ne daugiau 2 kartų). Komandos sėdėti ir gulėti, išlaikymas, bent 1 minutę, sudėtingomis sąlygomis, nepasitraukiant nuo šuns (komandą pakartoti ne daugiau kaip 2 kartus). Paliekant šunį pririštą, bet kokioje padėtyje, sudėtingomis sąlygomis, šeimininkui išeinant, ne mažiau kaip 2 minutes. Šuo turi elgtis tinkamai, nebandyti nutraukti pavadėlio, netampyti jo, ne pradėti isterijos, netrukdyti kitiems aplinkiniams. Pratimu metu, draudžiama naudoti skanukus. Po kiekvieno pratimo, šunį galima skatinti.

Trečias lygis

     Anksčiau aprašytų pratimų kartojimas ir jų atlikimo tobulinimas. Dresūra be pavadžio. Visų komandų vykdymas su pavadėliu ir be jo. Visų minėtų pratimų tobulinimas iki automatizmo. Tikslus šuns valdymas, bet kokio sudėtingumo situacijose. Užsiėmimai vyksta mieste ir aikštelėje. Šitame lygyje testo nėra. Kiekvienas šeimininkas, priklausomai nuo situacijos,  priima sprendimą dėl dresūros trukmės.

Ketvirtasis lygis

    Jei Jūsų šuo yra Jūsų hobis, draugas, su kuriuo įdomu leisti laiką, ir jei Jūs norite bendrauti su bendraminčiais, dalyvauti  iškylose, renginiuose,  -  šis lygis yra skirtas Jums. Tiksliau, tai ne išsilavinimo lygis, tai gyvenimo būdas.